• 18 BŘE 20

Vážení klienti Polikliniky Prahy 7,

Naši lékaři a sestry jsou Vám dále k dispozici, a to i přes současnou epidemiologickou situaci.

Vzhledem ke nízkému počtu ochranných pomůcek, kterými disponujeme a potřebě chránit zdravotnický personál před potenciální nákazou žádáme, abyste před návštěvou polikliniky lékaře nejprve kontaktovali telefonicky či emailem a konzultovali s ním své vyšetření. Lékař/zdravotní sestra Vám sdělí, jestli je návštěva nutná a dá Vám termín návštěvy. V případě, že budete potřebovat vystavit eRecept či eNeschopenku, lékař/zdravotní sestra Vám jej zašle.

Buďte, prosím, tolerantní k našim lékařům a sestrám, pokud nezvedají telefon hned a zavolejte znovu, nejlépe v dopoledních hodinách. Lékaři ordinují po telefonu a mohou být zaneprázdnění.

Při návštěvě ordinace, respektujte, přijatá hygienická opatření:

• noste ochranné roušky/respirátory
    • udržujte odstup od vchodu do ordinace (po zaklepání odstupte zpět do označené diskrétní zóny)
    • vydesinfikujte si ruce desinfekcí v čekárně nebo si vezměte ochranné rukavice (od sestry)
    • v čekárnách udržujte odstup od ostatních pacientů (doporučené jsou 2 metry)
    • nevstupujte do čekárny, pokud je tam více než 5 osob

Váš praktický lékař nebo jeho zdravotní sestra Vám rovněž poradí, jak postupovat v případě, že u sebe pozorujete příznaky respiračního onemocnění (kašel, dušnost, suchý dráždivý kašel), máte teplotu či v případě dalších obav o své zdraví.

Upozorňujeme, že do odvolání jsou zcela zrušeny pracovně-lékařské prohlídky a další obdobná vyšetření (např. na řidičský průkaz apod.).

Kontakty a ordinační dobru najdete zde na webových stránkách www.poliklinikaprahy7.cz pod jednotlivými lékaři nebo na dveřích čekáren.

Odběrové místo a stomatologové jsou soukromé zdravotnické praxe v budově Polikliniky Prahy 7 a toto opatření se na ně nevztahuje. Prosíme kontaktujte je napřímo telefonicky.