• 23 BŘE 21

Po občanech ve věku 70+ se rozhodla vláda ČR, že v očkování proti koronaviru dále nebude postupovat jen podle věku, ale že v rámci očkování začne preferovat chronicky nemocné pacienty.

Část z těchto pacientů  má již od 24.3.2021 možnost zaregistrovat se k očkování u svého praktického lékaře.

Očkování chronických pacientů by mělo mít tento postup v evidenci a provedení:

• Kód bude udělen tomu pacientovi, který bude v rámci  seznamu diagnóz považován pro očkování vhodný
    • Pacient se pak přihlásí přes Centrální registrační systém MZ, kde zaškrtne, že je “chronický pacient” a zadá kód (tento systém by v CRS měl být spuštěn od 24.3.2021).
    • Do očkovacího centra si vezme s sebou zprávu z posledního vyšetření u lékaře, od něhož dostal kód. Lékař v očkovacím centru by měl tímto o pacientovi všechny potřebné informace pro případ nějaké časné postvakcinační komplikace. Zároveň je to i zpětná kontrola, že pacient, který přijde do očkovacího centra, je tím, jemuž jsme vydali kód

Věříme, že daný postup naši pacienti uvítají a využijí.

Kontaktujte prosím Vaše ošetřující lékaře!